Brazilski lift ili brazilsko podizanje zadnjice, tj. uvećanje zadnjice predstavlja proceduru koja koristi liposukciju kao metod sakupljanja masnog tkiva iz jedne ili više oblasti tela (tamo gde masti ima najviše) i njegovog ubacivanja u zadnjicu, kukove i druge regione u svrhu estetskog modeliranja, odnosno radi se transfer masti. Brazilsko podizanje zadnjice uživa sve veću popularnost, naročito kod pacijentkinja posle porođaja, kada su koža i tkivo zadnjice vidno oronuli. Mnoge pacijentkinje se opredeljuju za brazilsko podizanje zadnjice, pre svega jer se u toku augmentacije ne koriste veštačka tkiva (silikoni i drugi implanti), već isključivo vlastito masno tkivo. Samim tim, telo lakše prihvata promenu.
Da li je brazilsko podizanje zadnjice za mene?
Brazilsko podizanje zadnjice zahteva od kandidatkinje da ima dovoljno masnog tkiva koje bi se iskoristilo za augmentaciju zadnjice. Idealna kandidatkinja treba da ima višak sala na abdomenu, leđima, butinama. Osim toga, potrebno je i dobro opšte zdravstveno stanje. U tom smislu, pacijentkinja koja ima probleme sa plućima, srcem ili neurološke probleme nije dobar kandidat za ovaj zahvat. U slučaju da nedostaje masno tkivo, u razgovoru sa vašim hirurgom bićete verovatno upućeni na dodatnu ishranu koja će vam trenutno nadomestiti traženo tkivo.
Koliko traju efekti brazilske augmentacije zadnjice
Rezultati zavise od mnogo faktora. Kada je reč o masnom tkivu, treba naglasiti da neće svo ubačeno tkivo ostati na mestu, jer telo može da apsorbuje i do 40% tkiva. Ostatak tkiva koje „preživi“ ovaj proces ostaće trajno u zadnjici. Posle zatezanja zadnjice upotrebom adipoznog tkiva neminovno je da se ova korekcija bar još jednom ponovi. Inače, presađene masne ćelije se ponašaju kao postojeće, ne dolazi do fluktacije tkiva već se formira skladna celina. Na dugotrajnost rezultata direktno utiče i variranje u telesnoj masi, stoga se ne preporučuje naglo gojenje niti mršavljenje.
Ukoliko se odlučite za augmentaciju zadnjice adipoznim tkivom nećete imati nikakve ožiljke jer procedura ne uključuje pravljenje reza. Postoperativni period traje do dve nedelje, i u tom periodu se nose posebni steznici. Ne preporučuje se klasično sedenje, već se koriste posebni jastuci koji teret prebacuju na kukove i butine.
Uostalom, slika govori više od hiljadu reči!