Zatezanje čela je jedna od popularnijih estetskih operacija koja pomaže koži da izgleda mlađe i sveže. Za sve one koji su spremni da se reše viška kože i bora, zatezanje čela je odličan izbor jer zateže kožu i pospešuje celokupan izgled lica.
U nastavku saznajte sve o zatezanju čela, šta je, kako izgleda zahvat, koje su prednosti, i kako se kreću cene jedne ovakve procedure.
Šta je zatezanje čela?
Zatezanje čela ili čeoni lifting je estetski postupak podmlađivanja čela koji koriguje i smanjuje znakove starenja. To je hirurška procedura za uklanjanje viška kože, koja doprinosi mladalačkom izgledu lica i smanjuje bore na čelu.
Plastična i estetska hirurgija imaju za cilj da vrate prirodan oblik različitim delovima lica, a kada je koža na čelu previše opuštena jer gubi elastičnost, dolazi do pojave bora i iz tog razloga, veliki broj ljudi se podvraga procesu zatezanja čela.
Jedno od najčešće postavljenih pitanja je da li fejslifting može da se kombinuje sa drugim operacijama kao što je zatezanja čela ili blefaroplastika, i odgovor je da, može. Zatezanje lica se često vrši zajedno sa procesom zatezanja čela.
Zatezanje čela može da se izvrši i kao poseban zahvat, ali najčešće se kombinuje sa drugim estetskim zahvatima kako bi se postigao što bolji efekat.
U nastavku saznajte kako izgledaju prirpeme za jednu ovakvu operaciju, šta vas očekuje tokom same procedure i kako izgleda proces oporavka.
Priprema za zatezanje čela
Poces pripreme za operaciju zatezanja kože počinje od konsulatcije sa lekarom i obavljanje detaljnog pregleda. Vrlo je važno izabrati proverenog i licenciranog stručnjaka koji će pravilno i sigurno izvršiti estetsku operaciju.
Nakon što se utvrdi zdravstevno stanje pacijenta i da li može da se podvrgne operaciji zatezanja čela, potrebno je da se odrade sledeće analize:
- Krvna slika
- Biohemijske analize
- Koagulacija
- Analiza urina
- EKG
- Internistički pregled (po potrebi)
Kada se pribave i provere sve analize, pacijet je spreman za dalju proceduru i operaciju. U nastavku teksta, pročitajte kako izgleda operativni proces zatezanja čela.
Procedura zatezanja čela
Operacija zatezanja čela traje u proseku od 1 do 2 sata. Postoji nekoliko različitih operativnih tehnika, a izbor odgovarajuće zavisi od željenog izgleda koji pacijent želi da dobije.
Uz konsultaciju sa lekarom, bira se između dva pristupa, a to su klasični i endoskopski lifting.
- Klasični čeoni lifting – Hirurški rez se pravi iza ivične granice kose, od jedne do druge slepoočnice. Ukoliko osoba ima veoma visoko čelo, rez se pravi baš po samoj ivici kose kako čelo ne bi izgledalo veće nego što jeste. Rez se pravi skalpelom i nakon toga se odstranjuje višak kože. Čeoni mišić se istanjuje u visini čeonih bora i tako se dobija oslabljen mimični mišić dok se bore izravnjavaju. Nakon ove vrste intervencije ostaje ožiljak u obliku linije koji se nalazi u kosi ili ispred nje.
- Endoskopsko zatezanje čela – Tokom ove procedure pravi se od 3 do 5 rezova dužine 1-2 cm u kosmatom predelu glave. Kroz napravljene rezove se zatim sa specijalnim instrumentima, svetlom i mikro kamerom podiže koža čela i vrši lifting. Ova vrsta zatezanja je minimalno invazivna, pa su zato rezultati umereniji nego kad je reč o klasičnom liftingu. Sa ovom metodom se obično koriguju bore i podižu obrve, dok ožiljci ostaju u kosi. Prednost je ta što se prave menji rezovi, oporavak je brži, a ožiljci manji.
Nakon zatezanja, hirurg če pažljivo zatvoriti ranu sa šavovima i dati detaljne instrukcije za dalji proces oporavka. U nastavku pročitajte više o tome.
Oporavak nakon procedure zatezanja čela
Zatezanje čela spada među neinvazivne hriruške zahvate i komplikacije nakon procedure su minimalne. U zavisnosti od postupka koji ste imali zavisi i nakon koliko vremena možete da idete kući.
Ako je opracija rađena u lokalnoj anesteziji, kući može da se ide istog dana, a ukoliko se radi o opštoj anesteziji, neophodno je sačekati 5 do 12 sati ili duže, u zavisnosti od individualne reakcije pacijenta.
Blagi i umereni otok u predelu čeone regije je sasvim normalna pojava i može da zahvati i očne kapke. Dešava se da je otok praćen krvnim podlivima, ali uz odgovarajuće obloge, lekove, kreme ili antibitoke koje prepisuje lekar, sve komplikacije i posledice vrlo brzo prolaze.
Evo nekih uopštenih saveta šta treba izbegavati kako bi se ubrzao proces oporavka:
- Izbegavati preteranu fizičku aktivnost prvih 7 dana posle tretmana
- Smanjiti ili potpuno izbaciti alkohol i cigarete par dana nakon procedure
- Ne dodirivati ili masirati tretitano područje
- Izbegavati sunce prvih nekoliko dana i korisititi SPF
Svi flasteri i šavovi se skidaju obično posle 7 do 14 dana, i tada je moguće vratiti se svim fizičkim i uobičajnim aktivnostima.
Svaki oporavak je individualan proces i zavisi od vrste tretmana koju ste primili, ali uz primenu ovih saveta i poštovanje svih instrukcija koje su dobijene od lekara, pravilan i brz oporavak je zagarantovan.
Zatezanje čela cena
Ukoliko se opredelite za jednu ovakvu estetsku proceduru, za sve informacije o cenama i samom zahvatu, slobodno nas kontaktirajte. Naš tim je spreman i tu je da odgovori na sva vaša pitanja i nedoumice od prvog savetovanja pa sve do postoperativne nege.
Iza nas stoji veliki broj zadovoljnih pacijenata koji su nam poverili zdravlje i izgled svog lica, a pažljiv pristup našeg stručnog tima stvoriće za vas jedno pozitivno iskustvo.
Uvereni smo u svoju posvećenost i kvalitet i zbog toga očekujemo vaš poziv i priliku da vam pomognemo da se osećate bolje u svojoj koži i postignete izgled koji želite.
Zatezanjem čela do mladalačkog izgleda
Zatezanje čela je postala nezaobilazna estetska praksa koja osvežava izgled i podmlađuje kožu lica na čelu. Pored postizanja mladalačkog izgleda, ovakva procedura podiže samopouzdanje i zadovoljstvo koji čine da se bolje osećate u svojoj koži. Pruža dugotrajne rezultate, naglašava lepotu lica i vraća mu sjaj.
Čeoni lifting se često radi uz brow lift jer kombinacija ove dve procedure predstavlja pravi izbor za sve one koji žele da kažu zbogom borama na licu i učine svoj izgled mlađim i vitalnijim.